S.S.S

Sıkça Sorulanlar

Büronuzda avukatlık stajı yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sayın Meslektaşım;

Eğer gözetim ve denetimimizde avukatlık stajı yapmak istiyorsanız, lütfen özgeçmişinizi bize e-posta ile gönnderiniz. Ancak özgeçmişinizde, düz yazı (nesir) olarak kendinizi anlatan bir bölüme yer vermenizi dileriz. Göndereceğiniz bu özgeçmiş, tarafımızca saklanacak ve bir stajyer avukata gereken emeği ve şartları sağlayabilecek durumda olduğumuzda sizinle iritbat kurulacaktır.

İhtilafım sizin hukuki görüşünüze göre mi sonuçlanır?

Kesinlikle hayır. Bizlerin görüşü mahkemeleri bağlamadığı gibi ihtilafınız mutlaka bizim görüşümüze göre sonuçlanır da diyemeyiz. İhtilafınızın temelindeki vakaya bizim belirttiğimiz normların tamamı veya bir kısmı uygulanabileceği gibi hiç birisi de uygulanmayabilir. Hukuki görüşümüzün temel amacı, size bir yol haritası sunmak ve hukuki haklarınızın neler olduğunu sistemetik bir şekilde ortaya koymaktır.

Diğer avukatlardan farklı mısınız?

Hayır. Bizler ile diğer meslektaşlarımız arasında fark bulunmamaktadır. Bizler de diğer tüm meslektaşlarımız gibi işimizi en iyi şekilde ifa etmekteyiz.

Hukuki görüşünüz hangi yollarla iletilmektedir?

Elektronik imzalı olarak e-postanıza gönderilen yazılı görüşümüzü, ıslak imzalı ve basılı olarak da alacaksınız. Yazılı görüşümüz, adresinizin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alması durumunda ücetsiz olarak tarafımızca gönderilecektir.

Hangi Baroya kayıtlısınız?

Avukat Emrah Sevgi, İstanbul Baro Levhasına 31295 sicil numarası ile kayıtlıdır.

Kredi kartı bilgilerini sizler görüyor musunuz?

Kredi kartınızla ödeme yaparken bizler, kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle görmemekteyiz. Ödemeleriniz, sitemiz üzerinden gerçekleşmemektedir. Kredi kartı tahsilat işlemleri BDDK lisansına sahip aracı kurum tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hukuki görüş ne demektir?

Hukuki görüş, hukuki ihtilafın temeli olan vakanın, diğer unsurlar değerlendirilerek (deliller, yazılı belgeler...vs); ilgili vakaya uygulanma olasılığı olan normların belirlenmesi ve sonuç öngörülmezliği ilkesi çerçevesinde yapılabilecek hukuki girişimlerin açıklanmasıdır.

Sitenizde ilk nereye bakmam gerekmektedir?

Sitemizde ilk olarak Site Kuralları ve Site Kullanım Sözleşmesi' ni incelemeniz gerekmektedir.

Kişisel bilgilerim üçüncü kişilerle paylaşılmakta mıdır?

Sitemize üyelik sırasında belirtmiş olduğunuz kişisel bilgiler kural olarak üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Bu kuralın istisnası ise sitemiz içerisinde, avukat müvekkil gizliliği dışında kalan, bizlere ya da üçüncü kişilere karşı suç oluşturabilecek eylemlerde bulunduğunuzun tespit edilmesidir. Bu durumda kişisel bilgilerinizin yetkili merciilerle paylaşılabilmesidir. Kişisel bilgileriniz, bilinçli olarak özel şirketlerle kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Sitede IP adresleri kayıt altına alınmakta mıdır?

Evet, sitemizde IP adresleri kayıt altına alınmaktadır.

NASIL VEKALET VEREBİLİRSİNİZ

Temsil Yetkisi  İçin Neler Yapılmalı?

Adım 1

Randevu alınız.

Adım 2

Büromuza gelirken ihtilafınıza ilişkin tüm belgeleri yanınızda bulundurunuz.

Adım 3

İhtilafınıza ilişkin olayın tarafınızca yazılmış metnini yanınızda bulundurunuz.

Adım 4

İhtilafınızda sizi temsil etmeye karar vermemiz durumunda, size sunacağımız söleşmeyi imzalamanız, talep edeceğimiz ücreti ve gerekiyorsa masrafı ödemeniz, size verilecek bilgilere göre Noterden bir vekaletname düzenletmeniz gerekmektedir.